Miasta polskie – Wrocław

Wrocław to malownicze miasto położone na południowo-zachodniej części Polski, gdzie w zasadzie przez cały rok gości ogromną rzeszę turystów. Dzieje się tak ze względu na nieziemski klimat panujący we Wrocławiu oraz przez zachwycającą architekturę. Niezwykle urzekająca jest starówka, która zawiera dwa ratusze stary w stylu gotyckim oraz nowy z epoki historyzmu. Staromiejski wygląd rynku powoduje, że turyści czują się jak w miejscu z opowiadań starej baśni.

Wrocław – miasto wyjątkowe

Zagraniczni goście przyjeżdżając do Wrocławia są zachwyceni niepowtarzalnością miasta oraz wdziękiem jakim emanuje stare miasto. Koniecznym punktem do zrealizowania w czasie pobytu we Wrocławiu jest spacer deptakiem w celu napawania się widokami i artystycznymi dziełami. Do najważniejszych i charakterystycznych punktów na Starym Mieście oprócz ratusza są Browary Restauracje Spiż, jak również Piwnica Świdnicka we Wrocławiu.

Magiczne miejsce na urlop - Wrocław
Magiczne miejsce na urlop – Wrocław

Pierwszy obiekt to znakomity zespół branż m. in. hotelarskich, piwowarskich oraz gastronomicznych skupionych jako jedno przedsiębiorstwo. Duży budynek oprócz oferty świetnych rozrywek prezentuje się fenomenalne pod względem wizualnym, ponieważ jest zachowany w starym stylu. Z kolei Piwnica Świdnicka pochodząca z czasów średniowiecza to najstarsza restauracja w mieście. Dużym stopniu zachowała swój pierwotny wygląd, czym dzisiaj jako jedyna może się szczycić tym faktem

Luksusowe hotele i apartamenty we Wrocławiu

Następnym punktem z barwną historią oraz ponadczasowym charakterem jest Hotel Monopol. Został on wybudowany już w 1892 roku obok kościoła św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława. Niegdyś oprócz hotelu pełnił funkcję domu handlowego. Aktualnie jest to prestiżowy hotel posiadający najwyższe światowe standardy z dużą ilością pokoi do wynajęcia w liczbie 121 miejsc noclegowych.

Luksusowe noclegi we wrocławskim hotelu Monopol
Luksusowe noclegi we wrocławskim hotelu Monopol

Luksusowe apartamenty w hotelu kreowanego w stylu Art Nouveau są marzeniem wielu turystów odwiedzających Wrocław. Kamienice rozciągające się przez ulice Starego Miasta są odbiciem stylów panujących na przestrzeni wieków w mieście począwszy od baroku po klasycyzm, historyzm, secesję, aż do modernizmu. Wrocław to niezwykle miejsce w Polsce budzące na nowo poczucie wrażliwości na estetykę otaczającego świata. W obliczu wspaniałej architektury sprzed stuleci właściciele nowo powstających hoteli i pensjonatów mają nie lada wyzwanie, jeśli chodzi o utrzymanie wysokiego poziomu estetyki oraz preferowanych stylów.

Ciekawe Obiekty i zabytki Wrocławia

Podróżujących do Wrocławia publicznymi środkami transportu na wstępie może zachęcić neogotycki budynek Dworca Głównego, który stanowi przedsmak dalszych wrażeń czekających przybyłych gości wewnątrz urokliwego miasta. Obiektem cenionym na skalę światową we Wrocławiu jest Hala Stulecia, która wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Hala pełni funkcję widowiskowo-sportową lecz jest nieprzeciętna architektura nie mogła zostać pominięta przez znawców jako obiekt niezauważony.

Oświetlony neogotycki Dworzec Główny we Wrocławiu
Oświetlony neogotycki Dworzec Główny we Wrocławiu (oryg. zdj. Jednozgloskowiec, By Jednozgloskowiec – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19766678)

 

W pobliżu tego zabytku znajduje się Pergola, powstała na początku XX wieku tuż przy stawie z fontanną. Codziennie przyciąga wielu turystów, którzy pragną odprężenia i nasycenia się pięknem przyrody w czasie spokojnego spaceru. Gra światła wewnątrz Pergoli również stanowi nieodłączny element wspaniałości tej budowli.

Feerie barw i efektów – wrocławska Fontanna

Multimedialna

Niedawno wprowadzoną innowacją w okolicach Hali Stulecia oraz Pergoli jest Fontanna Multimedialna, która zachwyca mieszkańców i turystów efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Wraz z rytmem muzyki 300 dysz fontanny reguluje natężenie przepływu wody i tworzy szczególnego rodzaju spektakl, szczególnie nocą, w połączeniu z migającymi kolorami świateł. Tuż obok wrocławskiej Pergoli mieści się Ogród Japoński będący częścią Parku Szczytnickiego. Jego osobliwy charakter i urok jest żywym wycinkiem japońskiej kultury. Bagatela jest on ziemskim rajem dla miłośników roślinności ogrodów japońskich.

Multimedialna Fontanna we Wrocławiu (By Piotr Walczak & Konradr - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16333820)
Multimedialna Fontanna we Wrocławiu

Jeszcze jedną fascynującą budowlą jest Wieża Ciśnień przy alei Wiśniowej, która stanowi istna mieszankę stylów architektury. Budowla łączy formy neogotyckie wraz z neoromańskim stylem wilhelmińskim. Można zauważyć różne elementy stylowe w ornamentyce i rzeźbie. Pochodzi ona z późnego eklektyzmu akcentując zarazem formy należące do secesji.

Wrocław posiada mnóstwo odznaczających się szczegółów na tle innych miast, należy do nich przykładowo fakt, że jako miasto leżące na Odrą zajmuje piątą pozycję pod względem ilości mostów w Europie. Istnieje wiele obiektów wyróżniające Wrocław na skalę europejską, posiada on najstarszą w Europie restaurację i jako jedne z nielicznych miast europejskich ma zachowaną fosę miejską. To wszystko stanowi o wyjątkowości i niepowtarzalności polskiego Wrocławia.

Piękny Most Grunwaldzki we Wrocłąwiu
Piękny Most Grunwaldzki we Wrocłąwiu

Można w nieskończoność opisywać ciekawe miejsca, do których należą m. in. liczne pałace oraz pomniki, ściana z trzydziestoma neonami, zabytkowe kościoły, wyspy, odnowione bulwary na Odrą. To wiele innych zakątków kryje w sobie Wrocław. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować nocleg i ruszą w poszukiwanie ulubionego miejsca w tym jakże pięknym mieście. Mimo popularności Wrocławia znajdą się tu również, tanie noclegi, by każdy mógł się w pełni cieszyć i napawać widokami tego charyzmatycznego polskiego miasta.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *