Miasta Polskie – Bydgoszcz

Bydgoszcz jest jednym z miast, które charakteryzuje się bogatym życiem kulturowym oraz mnóstwem ciekawej rozrywki. Najbardziej uwidaczniają się owe cechy w starym mieście, gdzie począwszy od ciekawej architektury można zaobserwować wiele zabytków oraz pięknych kamienic kryjących niezwykłe wnętrza, aż po nietypowe miejsca takie jak Muzeum Mydła i Historii Brudu. Przechadzając się uliczkami starego miasta często spotyka się fotografów realizujących ślubne sesje plenerowe, ponieważ piękno tego miasta zachwyca nie tylko przybyłych turystów, ale również mieszkańców Bydgoszczy.

Miasto Bydgoszcz posiada długą i barwną historię sięgającą jeszcze czasów okresu przedindustrialnego, którego pozostałości można podziwiać do dzisiaj.

Zabytki i noclegi w Bydgoszczy.
Zabytki i noclegi w Bydgoszczy.

Przykładem najstarszego zabytku pochodzącego z tego okresu jest gotycki kościół katedralny jeszcze do niedawna zwany farnym. Kolejnymi miejscami godnymi polecenia i wyróżniającymi to piękne miasto na tle innych są mury miejskie dawniej pełniące funkcje obronne, kanał bydgoski znajdujący się centrum starego miasta, barokowa katedra św. Marcina i Mikołaja z latarnią na szczycie oraz dwa kościoły w stylu gotyckim Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju. Oprócz tego nad rzeką Brdą znajdują się zachowane w niezmienionym układzie spichlerz. Archiwalne ryciny są dowodem autentyczności aktualnego wyglądu spichlerzy, w których kiedyś przechowywano zboże. Ponad przeciętnego uroku dodaje, również Dawna Deputacja Kameralna z elementami stylu barokowo-klasycystycznego oraz piękny ratusz, który w przeszłości pełnił wiele funkcji i służył jako sala sądowa oraz więzienie. Dawniej budynek obecnego ratusza był miejscem gromadzenia archiwalnych dokumentów jak też mieścił urządzenia handlowe takie jak ławy piekarskie czy jatki rzemieślnicze. Turystów najbardziej urzeka klimat jaki tworzą budowle z różnych epok oraz ogrom ciekawostek związanych ze zmianami jakie przechodziło miasto Bydgoszcz. Rzucającym się w oczy faktem jest I rozbiór Polski i związanym z tym zabór pruski. Architektura w przeważającej części miasta posiada podobny układ do tego, który panował ówcześnie.
Z tego powodu częstymi gośćmi Bydgoszczy są obywatele Niemiec, którzy podziwiają to miasto i chętnie do niego powracają. Zagraniczni turyści w poszukiwaniu noclegów w Bydgoszczy zwracają szczególną uwagę na standardy panujące w hotelach. Tanie noclegi są mile widziane, ale większą wagę przykładają do wyposażenia oraz warunków sanitarnych w wynajmowanych pokojach. Jak wiadomo niezwykle istotnym czynnikiem przy rezerwacji hotelów jest lokalizacja. Wrażenia estetyczne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz hotelu mają wpływ na chęć przebywania w danym mieście oraz stanowią dodatkową cechę jego atrakcyjności. W tą ideę doskonale wpisuje się miasto Bydgoszcz, ponieważ niezwykle cennym atutem jest biegnąca przez centrum starówki rzeka Brda. Ten detal w połączeniu z czarującą architekturą sprawia, iż Bydgoszcz jest ciekawym i chętnie odwiedzanym miastem w Polsce.

Podziwianie budownictwa Bydgoszczy nie jest jedyną rozrywką jaką oferuje to miasto.

Atrakcje na wakacjach z zakwaterowaniem w Bydgoszczy.
Atrakcje na wakacjach z zakwaterowaniem w Bydgoszczy.

Niezwykłymi miejscami są parki przy fontannach, gdzie w okresie letnim licznie gromadzą się ludzie, by zjeść pyszne lody bądź rozgrywać partię w szachy. Wokół Wyspy Młyńskiej istnieje mnóstwo lokali w których można spędzić romantyczny wieczór przy lampce wina czy filiżance herbaty. Bydgoszcz słynie, również z fantastycznej Opery Nova, która okrzyknięta kulturalnym sercem miasta, gdzie corocznie gromadzi wielu wspaniałych artystów światowej klasy. Bez wątpienia jest to niebanalna forma rozrywki na wysokim poziomie. Podobnie dzieje się w dzielnicy muzycznej, w której to filharmonia wraz znajdującym się nieopodal Teatrem Polskim zbierają najlepsze opinie pod względem jakości występów. Dla fanów sportu dobrą odskocznią od codziennych obowiązków może być Stadion Zawiszy w Bydgoszczy. Obiekt sportowy jest po gruntownej przebudowie i zachwyca swym blaskiem.

Opera Nova - atrakcje na wakacjach w Bydgoszczy.
Opera Nova – atrakcje na wakacjach w Bydgoszczy.

Niebywałe jak wiele ciekawych obiektów i miejsce wartych poświęcenia uwagi jest skupionych w jednej części miasta tworząc kulturalne centrum. Należy zaznaczyć jak szeroki wachlarz form wypoczynku oferuje miasto Bydgoszcz. Nie trzeba wydawać fortuny na zapewnienie noclegu w Bydgoszczy o dobrej lokalizacji, gdyż wszystkie najważniejsze punkty są umiejscowione blisko siebie. Tanie kwatery w Bydgoszczy charakteryzują się zapewnieniem wyciszenia poprzez zadbane krajobrazy oraz zorganizowanie wypoczynku na łonie natury. Dzięki temu za niewielka cenę można naładować baterię, a w razie potrzeby wybrać się na starówkę w celu urozmaicenia spędzania wolnego czasu w dowolnej postaci. Nie tylko miasto posiada wspaniałą historię , ale również wiele restauracji prosperuje już od bardzo dawna zachęcając przyjezdnych odmiennością i chęcią poznania kolei losu wybranej restauracji, cukierni, lodziarni. Dla Bydgoszczy nie liczy się tylko tu i teraz, lecz przeszłość i indywidualność. To sprawie, że tak wielu turystów rok w rok odwiedza tak licznie to miasto posiadające duszę i klimat.

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *