Ciekawe miasta nad morzem – Gdańsk

Gdańsk jest ciekawym miastem pod względem architektonicznym. W mieście można zobaczyć zarówno zabytki gotyku i renesansu, jak i baroku. Miasto z tradycją i ponad 1000-letnią historią zaprasza na liczne wydarzenia kulturalne. W okresie wakacyjnym dzieje się tu naprawdę wiele, a w szczególności warto wynająć jakieś tanie kwatery nad morzem w sierpniu. Wtedy w Gdańsku odbywa się Maraton Solidarności, którego celem jest nie tylko dobra zabawa i kultywowanie aktywności fizycznej.

Pomysł maratonu zrodził się w celu upamiętnienia zdarzeń z grudnia 1970 roku, a w szczególności poległych stoczniowców. W tym samym miesiącu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Gdańskie Noce Jazzowe. W czasie trzech dni odbywają się koncerty jazzowe, podczas których można posłuchać wszystkich odmian jazzu. Na scenie występują światowe gwiazdy muzyki jazzowej. Założeniem festiwalu jest popularyzacja tego gatunku muzycznego. W Katedrze Oliwskiej, Parku Oliwskim i Pałacu Opatów w sierpniu rozbrzmiewają dźwięki muzyki Mozarta podczas Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana. Chociażby z tego względu warto zarezerwować sobie tanie kwatery czy noclegi i niewielkim kosztem zwiedzić to wspaniałe miasto.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Gdańsku. Wyjątkowy jest też Gdański Festiwal Carillonowy. Składa się z dwóch koncertów. W Ratuszu Głównym Miasta można wysłuchać koncertu granego na instrumencie zwanym carillon. Drugi koncert jest organizowany w kościele św. Katarzyny. Stąd słychać brzmienie zespołu dzwonów koncertowych. Twórczość Williama Szekspira jest twórczością wybitną, znaną i cenioną na całym świecie po dzień dzisiejszy. W Gdańsku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski, podczas którego artyści z różnych stron świata przedstawiają inscenizacje jego wielkich dzieł. Bez wątpienia noclegi w Gdańsku cieszą się powodzeniem podczas Jarmarku św. Dominika, który rozpoczyna się z końcem lipca, ale jest obecny w Gdańsku przez znaczną część sierpnia. Koneserzy potraw regionalnych i antycznych dzieł sztuki znajdą na nim wiele unikalnych rzeczy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *