Podróżowanie po Polsce -wady i zalety

Polska jest niezwykłym krajem, zróżnicowanym krajoznawczo, bogatym w piękno naturalne. Możemy odpoczywać nad morzem i w górach, nad jeziorem i w lesie. Dodatkowo mamy niezwykłe miejsca historyczne. Jednakże podróżowanie po Polsce ma swoje zalety, jak i wady. Postaram się omówić, wszystkie aspekty podróży po naszym kraju.

Skupmy się w tym momencie na plusach. Oczywistą zaletą jest poznanie własnego kraju, pokazania jego piękna dzieciom, ale też i obcokrajowcom. Każdy Polak, za nim zachwyci się pięknem innych miejsc, powinien mieć możliwość porównania z własnym krajem. Ogromną zaletą w skali makro, jest rozwijanie rodzimej turystyki, wzbogacanie własnego państwa i obywatela. Przy okazji zmniejszamy bezrobocie w regionach. Zastanówmy się, czy na naszym wypoczynku muszą zarabiać cudzoziemcy? Niewątpliwą zaletą podróżowania po Polsce, jest przebywanie w kraju z językiem ojczystym, łatwość porozumiewania się. Pomimo, że Polacy są coraz bardziej sprawni językowo, jednak jeszcze nie wszyscy biegle mówią w językach obcych. Nie musimy martwić się o to, czy zostaliśmy dobrze zrozumiani. Wszędzie płacimy rodzimą gotówką. Nie interesuje nas wymiana waluty, nie będziemy zastanawiać się nad prowizją banku, czy zostaliśmy oszukaniu na przeliczniku.

Jednakże podróżowanie po Polsce ma też wady. Zazwyczaj narzekamy na pogodę, która nie zawsze spełnia oczekiwania wypoczynku letniego czy zimowego. Na to nie mamy wpływu, na razie. Dodatkowym utrudnieniem jest stan polskich dróg, na szczęście jest zauważalna tendencja poprawy. Ciągle jest za mało połączeń lotniczych między polskimi miastami. Brak nam możliwości szybkiego i sprawnego przemieszczania się Polską Koleją Państwową. Infrastruktura turystyczna rozwija się, ale na obecną chwilę są jeszcze w tej dziedzinie niedociągnięcia. Niewątpliwie baza noclegowa, żywieniowa powinna być bardziej zróżnicowana, dostosowana do możliwości i indywidualnych potrzeb podróżujących.

Polska turystycznie.
Polska turystycznie.
Każda osoba decydująca się na podróż po Polsce powinna mieć świadomość, że z tego rodzaju utrudnieniami może się spotkać, też poza granicami naszego kraju.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *